Rifat Balla
Rifat Balla

Rifat Balla . Nje jete tek i vetmi dyqan i kepuceve me porosi qe kishte Tirana. Me mijra modele jane veshur ne ate kohe nga vajza e djem qe fejoheshin e martoheshin, apo gra e burra per sebepe e kush kishte mundesi edhe per jeten e perditshme.

Drejtues, mik, shok, autoritar e fjalepak, shume punetor e zemermire. Gezonte respektin e te gjitheve. Deri diten e fundit te jetes me pune ne dore.

Shpirtin artistik e shfaqi jo vetem tek modelet e kepuceve, sandaleve e cizmeve, por edhe ne punime te ndryshme artistike me lekure si perkrenarja e Skenderbeut me te cilen kam pas fatin ta nxirrja ne foto, dajen tim te dashur qe na mungon aq shume…

NGATirona
BurimiTirona
SHPËRNDAJE
Avatar
Mirsevini në faqen e komunitetit Tironas https://www.tirona.website/ Faqja Tirona ka si mision te bashkoje te gjithe qytetaret Tironas ne mbrojtje te vlerave historike, kulturore dhe patriotike te qytetit tone. Bashke jemi me te forte.