Olsi osht dirigjent, pianist dhe profesor me baz n’Londer. Gjithashtu, ai osht krijuesi, dirigjuesi dhe drejtuesi i orkestres me emrin “London Thames Orchestra”. Olsi ka maru studimet n’Akademine e Arteve te Tirones per dirigjent.

Studimet e tija vazhdun ne Angli, Austri, France e Itali ku vazhdoi klasat master. Ka mbaru prestigjiozen konservatorin “Ecole Normale de Musique de Paris” ne Franc.

Dirigjenti tironas Olsi Qinami
Dirigjenti tironas Olsi Qinami

Ai ka dirigju orkestren e Teatrit Operistik Kombtare te Shqipnise, orkestren e Operas se Massy n’Franc, orkestren e qytetit te Londres, Genoves, Grazit etj.

Krenohemi me ket cun tironas t’mir, e me ket shqiptar te denj.

Olsi Qinami
Olsi Qinami

Për më shumë info, mun t`vizitoni faqen zyrtare të Olsit: www.olsiqinami.com

NGATirona
BurimiTirona
SHPËRNDAJE
Avatar
Mirsevini në faqen e komunitetit Tironas https://www.tirona.website/ Faqja Tirona ka si mision te bashkoje te gjithe qytetaret Tironas ne mbrojtje te vlerave historike, kulturore dhe patriotike te qytetit tone. Bashke jemi me te forte.