10 C
Tirana, AL
Saturday, March 23, 2019

Sport

Me ikjen tënde mirësia është rralluar ! – Nga Përparim Kabo

Sot ai do të mbushte 60 vjeç…Data erdhi, por nuk e di dhe nuk mund ta pranoj këtë heshtje. Ai doli në fushë shumë...

29 Korrik 1933, Tironë, përurohet Tenis Klub “Rinia”

29 Korrik 1933, Tironë, përurohet Tenis Klub "Rinia" . Në të, veç ndeshjeve sportive, zhvilloheshin edhe veprimtari të tjera. Vite më vonë, ambjentet e...

Arian Bimo, fitues i dy kampionateve dhe 3 kupave të republikës...

I lindur në Tiranë më 19-6-1959, dhe me diplomën “ekonomist”, të marrë në fakultein e ekonomisë të UT, ai ka punuar në Kooperativën bujqësore...

Flamurtari – Tirona 0-1, 11 prill 1982 – Kujtimet e Kastriot...

“Preva portat nga inati i humbjes me Tiranën, një shok më spiunoi” Kastriot Çobo, tifoz i Flamurtarit: “Po pësonim shumë disfata kundër bardhebluve dhe në...

Handan Hoxha, tenistja e parë shqiptare

Handani kujton se ka qënë shumë e vogël për të fiksuar moshën se kur ka luajtur për herë të parë tenis. Me një raketë...

Tirana e futbollit 1965‑1970, një epokë dhe një dramë bardheblu!

Nga Skifter KËLLIÇI Në dy shkrimet kushtuar Partizanit dhe Dinamos, të botuara para disa ditësh në këtë gazetë, vura në dukje që këto skuadra kanë...

4 Mars 1979, Tifozët bardheblu, KAVAJE – Nga kujtimet e nji...

Kampionati 78-79. Fundi i fazes pare na gjen mbas kaq vjetesh ne krye te klasifikimit bashk me Besen. Ne ekip n’at kohe lujshin: Tafaj...

Ah çer çunash ka Tirona – Sefer Daja

Ah çer çunash ka Tirona nuk i ka, mre, asnjeri Për ti vesh me napolona e për ti ble me flori Bylyk, Halil e vlleznit Mema janë bash çuna...

ME TIRONEN – PER TIRONEN – Nga Fatmir Tafa

I uroj nga zemra suksese per sezonin e ri 2018-19.dhe Ishalla me I titull kampion.pershendetje te gjithe tifozave te TIRONES; nga VORRI i BOMIT,...

Arkiv i jurispudencës shqiptare, unikal në botën Shqiptare, Profesor Skënder Begeja

Nga Bashkim Kadiu I lindur në Qytetin e Tiranës, nga një familje Intelektualësh më 05.02.1924. Një familje me tradita të hershme patriotike,e njohur per bamirësi...
error: NUK LEJOHET KOPJIMI