5 C
Tirana, AL
Saturday, March 23, 2019

Personazh

Hafsa Zyberi, zëri që kënaq shpirtin e zemrën

Një prej këngëtareve që kënaqë zemrën e shpirtin, Hafsa Zyberi për vite ka sjellë këngë dhe emocione që nuk arrin ti fshijë askush. “S’paske pasë...

Marka e duhanit “Vora” & “Tirana” nga Musa Picari dhe Vllazën

Marka “Vora”, kutia e pahapur prej 75 vitesh Kuti cigaresh “Vora” të kohës së Mbretërisë Shqiptare. Ankand i 13 shkurtit 2011. U sollën 6 oferta....

Si e shkatërruan Asllan Rusin pse dashuroi vajzën e Enver Hoxhës

Bisedoi Ferdinand Dervishi “SI E SHKATËRRUAN VOLEJBOLLISTIN ASLLAN RUSIN PSE DASHUROI VAJZËN E ENVERIT” – pohon Mjeshtri Vangjel Koja ish-trajneri i ekipit “DINAMO” – Asllan Rusi,...

Me ikjen tënde mirësia është rralluar ! – Nga Përparim Kabo

Sot ai do të mbushte 60 vjeç…Data erdhi, por nuk e di dhe nuk mund ta pranoj këtë heshtje. Ai doli në fushë shumë...

Reshat ARBANA – Artist i Popullit – Nderi i Kombit

Reshat Arbana, kjo figurë e shquar e skenës dhe e kinematografisë shqiptare dhe ky njeri i çiltër e i sinqertë, lindi më 15 shtator...

Mit’hat Araniti: Pesë poezi… sa nji thesar nga Jozef Radi

Mit’hat Araniti: Pesë poezi… sa nji thesar! nga Jozef Radi Ato janë pak… për dikë ndoshta fare pak… pse janë vetëm pesë poezi, kur të tjerët mund...

Censura komuniste mbi Murat Toptanin – Nga Marsida T. Najdeni

Censura komuniste mbi Murat Toptanin Nga Marsida T. Najdeni 10 Mars 2019 Murat Toptani kjo figurë poliglote, patriotike dhe e gjithanshme ka bërë aq shumë për shqiptarinë...

QAZIM MULLETI, PERSONAZHI I TJETERSUAR NGA AI QE I KISHTE SHPETUAR...

Njihet nga te gjithtë si prefekti i Tiranës , dhe shumica e shqiptarëve të brezit të mesëm e këtej e njohin si një personazh...

Blerta Zhegu, një soprano që po triumfon në skenë

Ditë pas dite zëra të mrekullueshëm po ngrihen në skenën profesionale të muzikës shqiptare. Ato po i shtohen si tufë shumëngjyrëshe të një imazhi...

Petraq (Tit) Buneci në punime artzanale.

Petraq Buneci ka lindur me 15 maj 1937 ne nje familje te vjeter me tradita te jetuari prej 300 vjetesh ne Tirone. Prej 4...
error: NUK LEJOHET KOPJIMI