10 C
Tirana, AL
Saturday, March 23, 2019

Personalitete

S.K. Tirana – S.K.Cernogorec 7:0 – 7 Gusht 1937

“Cetinjë, 7 gusht – Sot në stadiumin e Cetinjës u luajt ndeshja miqësore ndërmjet S.K. “Tiranës” dhe S.K. “Cernogorecit” nga Cetinja. Ndeshja u ndoq...

Hafsa Zyberi, zëri që kënaq shpirtin e zemrën

video
Një prej këngëtareve që kënaqë zemrën e shpirtin, Hafsa Zyberi për vite ka sjellë këngë dhe emocione që nuk arrin ti fshijë askush. “S’paske pasë...

Dr. Shefqet Ndroqi – Një jetë për jetën!

Shefqet Ndroqi mban titullin shkencor Profesor dhe Doktor, mjek ftiziatër, kirurg, drejtues i lartë dhe organizues i sistemit shëndetsor të Sanatoriumit të Tiranës ose...

Marka e duhanit “Vora” & “Tirana” nga Musa Picari dhe Vllazën

Marka “Vora”, kutia e pahapur prej 75 vitesh Kuti cigaresh “Vora” të kohës së Mbretërisë Shqiptare. Ankand i 13 shkurtit 2011. U sollën 6 oferta....

Si e shkatërruan Asllan Rusin pse dashuroi vajzën e Enver Hoxhës

Bisedoi Ferdinand Dervishi “SI E SHKATËRRUAN VOLEJBOLLISTIN ASLLAN RUSIN PSE DASHUROI VAJZËN E ENVERIT” – pohon Mjeshtri Vangjel Koja ish-trajneri i ekipit “DINAMO” – Asllan Rusi,...

Me ikjen tënde mirësia është rralluar ! – Nga Përparim Kabo

Sot ai do të mbushte 60 vjeç…Data erdhi, por nuk e di dhe nuk mund ta pranoj këtë heshtje. Ai doli në fushë shumë...

Reshat ARBANA – Artist i Popullit – Nderi i Kombit

Reshat Arbana, kjo figurë e shquar e skenës dhe e kinematografisë shqiptare dhe ky njeri i çiltër e i sinqertë, lindi më 15 shtator...

Mit’hat Araniti: Pesë poezi… sa nji thesar nga Jozef Radi

Mit’hat Araniti: Pesë poezi… sa nji thesar! nga Jozef Radi Ato janë pak… për dikë ndoshta fare pak… pse janë vetëm pesë poezi, kur të tjerët mund...

Censura komuniste mbi Murat Toptanin – Nga Marsida T. Najdeni

Censura komuniste mbi Murat Toptanin Nga Marsida T. Najdeni 10 Mars 2019 Murat Toptani kjo figurë poliglote, patriotike dhe e gjithanshme ka bërë aq shumë për shqiptarinë...

QAZIM MULLETI, PERSONAZHI I TJETERSUAR NGA AI QE I KISHTE SHPETUAR...

Njihet nga te gjithtë si prefekti i Tiranës , dhe shumica e shqiptarëve të brezit të mesëm e këtej e njohin si një personazh...
error: NUK LEJOHET KOPJIMI