19 C
Tirana, AL
Monday, May 20, 2019

FOTOALBUM

Letra, që mësuesi i shkollës së parë shqipe në Tiranë, Filip...

5 Qershor 1901 Letra, që mësuesi i shkollës së parë shqipe në Tiranë, Filip Ashiku shkruan për thesarin e zbuluar në fshatin Vrap. "Në...

Liqeni i Bovillës, pamje mahnitëse

Bukuritë natyrore të natyrës janë të shumta në Shqipëri. Nëna natyrë nuk ka kursyer asgjë për këtë vend, Pamjet përrallore po tërheqin vizitorë të...

Tirona 1935-1940 (fotoalbum) nga Photo Goldner, Paris

Fotografi shum te rralla te Tirones ne vitet 1935-1940, te realizuara nga studio franceze e fotografise "Photo Goldner" Paris. Kryeqyteti shqiptar gjate zhvillimit ekonomik...

Ne shtepin e piktorit “Sali Shijaku”

Shtëpia e Piktorit Sali Shijaku ndodhet në Tiranë në rrugën “Siri Kodra”. Është një shtëpi e vjetër me arkitekturë tipike Tiranase. Ndërtimi i saj...

Kujtime nga familja Qosja (fotoalbum)

Mo posht do te shifni nji grup fotosh te prume pri mikes ton: Rezarta Qosja Meneri. Kujtime familjare qe rezarta i ndau me faqen...

Në kujtim të “dyrve” portave Tironse (fotoalbum) – Nga Ardi Kule

Menum te venosim nji fotoalbum me dyret e vjetra qe ka pas Tirona. Shumica e ktyne qe do shifni mo posht nuk ekzistojn mo...

Tirona e 1935, një qytet i vërtetë europian – (FOTOALBUM)

Tirona e pas viteve 30, kishte marrë trajtën e një qyteti të mirfilltë europian. Tirona e cila prej disa vitesh 1925 gëzonte edhe defakto...

ME TIRONEN – PER TIRONEN – Nga Fatmir Tafa

I uroj nga zemra suksese per sezonin e ri 2018-19.dhe Ishalla me I titull kampion.pershendetje te gjithe tifozave te TIRONES; nga VORRI i BOMIT,...

Neper rruget e Tiranes… – Fotoalbum nga Robert Kote

Neper rruget e Tiranes... disa "Vjetersira" që mesa duken jane para egzekutimit...per hatër të "Modernes"...dhe fotoja e tetë kur e "Vjetra" mirembahet duke i...

Rrënojat e kalasë së Ndroqit

Foto: Altin Çela Kalaja e Ndroqit ndodhet në fshatin Ndroq mbi luginën e lumit Erzen, e ndërtuar mbi një kodër me lartësi 387 m, e cila...
error: NUK LEJOHET KOPJIMI