21 C
Tirana, AL
Sunday, May 19, 2019

Bejte

T’jesh Tirons…

T'jesh Tirons o miqt e mi ke zemën t'modhe plot dashni qeder prej teje s'shef njeri deren t'hapme e ke plot mirsi T'jesh Tirons s'duhet me harru traditen e...

Ohhh sa shum më mungo Tirona… – bejte nga Tut Beu

Mka mor molli per dern e modhe Kur rrijte hap miqt per me prit Per ty mom qe kurr su lodhe Ckishe nzemen msofer ke qit Mka mor...

Kavja me shoqnin – Bejte nga Tut Beu

Jom tu pi i kave hic s'po m'ka lezet nuk u shtyrka vetem pa icik muhabet Kom nez ne dahonin krejt zeherr po m'vika as kavja as dahoni pa miq nuk...

Ah çer çunash ka Tirona – Sefer Daja

Ah çer çunash ka Tirona nuk i ka, mre, asnjeri Për ti vesh me napolona e për ti ble me flori Bylyk, Halil e vlleznit Mema janë bash çuna...

M`Tiron pihet kafe – Poezi nga Mentor Sallaku

MTiron pihet kafe Tka lezet ne per dy llafe Aty ku ka le xhymerlliku Ku pihet kafe ashiku MTiron o milet Ku kafja pihet gjith lezet Aty ne venin tem MTiron...

M’ke plagu si Akilin m’themen… – Pri Tut Beut

Sun po munem me i kuptu Njato sy me at shikim Ne tronafilat kon lulzu Permas trines kopshtit tim M'kot munohem me i pa Bojn e tyne si e...

“Nji merak të modh e kom” – Nga Elis Shkreta

Nji merak te modh e kom T'ma deftejsh tu m'vrejt ne sy Pse nigjove ti tetom Qi S'na la me qen te dy Cer kerkove krejt ti...

Trandafili ne zambaku – Nga Artan Loku

Trandafili ne zambaku paskon çel për bukuri mu me ty m'ka zon maraku unë me ty kom ra m'dashni Ka plot goca kjo dynjoja po asnjona so për mu m'foli...

“Selvia” – Poezi nga miku jon Mentor Sallaku

Kish lezet at'her rinia Kom shpin ke selvia Nji kjo selvi e vjeter Dy nuk ka e asnji tjer.. Ke selvia jom me shpi Ke selvija me shoqni Brez mas...

Melhem shpirti mu ka bo – Tut Beu

Melhem shpirti mu ka bo si su msush iher me knu t'fala zemnen s'm'dhe kurgjo bukur fort ma ke punu Mos ki gajle do t'm'kerkojsh sun t'harrohet dahshnia vjeter pa...
error: NUK LEJOHET KOPJIMI