10 C
Tirana, AL
Saturday, March 23, 2019

Tregime

4 Mars 1979, Tifozët bardheblu, KAVAJE – Nga kujtimet e nji...

Kampionati 78-79. Fundi i fazes pare na gjen mbas kaq vjetesh ne krye te klasifikimit bashk me Besen. Ne ekip n’at kohe lujshin: Tafaj...

Të dua, o mon! – Tregim nga Marsida Najdeni

Të dua, o mon! Marsida T. Najdeni 7 gusht 2018 Ma hoqi me vrull doçkën e vogël nga imja dhe vrapoi duke qeshur fort. Për një çast...

Veri Shabes tyxhar hislle t’eger! – Tregim satirik nga G. B.

At dit Berhimi pat mor Kadoshin, kshu e kishte qujt gamorin e vet ene pat dal m'pazar m'Tiron me shit dahon. Sa afrohet te veni...

Rrena komuniste! – Nga G. B.

Ne vitet 90' kur filloj levizja ambasadave mesuesja jone na lajmeroj qe kurre mos tu genjenim nga imperialistet qe kishin qellime te erreta dhe...

Banonja! – Tregim Satirik nga G.B.

Miq te dashun per ju i tregim satirik ka "LaLa". Banonja! Sa u mur vesh qe u kap droga ne banane Rukija shkoj tu fugu ene...

Aheng e gjyrylldia modhe te Feridi Lales – Tregim Satirik nga...

Aheng e gjyrylldia modhe te Feridi Lales. Ka bo synet Rakipin. Aq napolona ka hudh sa ja lau briskun briskun e çunit m'serm ene pat...

Liu per vizite te Moni n’spital – Tregim satirik nga G....

Marmallate "Merda d'artista" Liu bohet hazet per te shku per vizite ne spital tek Moni. E pyt Kimetja: - Lio mos ke ble komposto se...

Rifja m’karuzel! – Tregim satirik nga G. B.

O Berhimo, o Berhim! Home çere do? Ç'ke qe bertet? Rifja qe nref e krekos, kishte da floket me viz onash ene i kishte la m'shellin...

Selim Uka prej Zall Bastari! – Tregim satirik nga G.B.

Çeti me Metin kishin lidh gamoret ne hon ene po verdallitshim neper Tirone me ka i karanfil m'vesht. Kur ç'me pa? Qen mledh te...

I hikjaje sevdaje qe pat nodh ka nohit e jona. Ismetja:...

Sod hapa ruznamen (ditarin) qi pata gjet me i sapet t'harrum, perfun ca xuleve me i bodrum m'Ibe. Ishte meshjtell me i kafife kuqerremte,...
error: NUK LEJOHET KOPJIMI