19 C
Tirana, AL
Monday, May 20, 2019

Muzik

“Ke Selvit e Namasgjas” – Kong e viteve 30 në Tironë

Ke selvit e Namasgjas Rreth e qark qenkan hishue Bani hise fukaras Kujto Zotin fol me mue Faqja jote si dymleku Jeretis prej perëndisë Ku ta gjej kësi mereqepi Ti...

Hafsa Zyberi, zëri që kënaq shpirtin e zemrën

Një prej këngëtareve që kënaqë zemrën e shpirtin, Hafsa Zyberi për vite ka sjellë këngë dhe emocione që nuk arrin ti fshijë askush. “S’paske pasë...

Bujar Cici – Himni “Nji Tirone Nuk Bohen Dy” –...

Mu ne bash te venit o Permidis ty te kan von Na jan rrit me temeno Cunat e Tirones o Vec nji kafe me ta bo Gocat e Tirones...

“Gocat e Katunit” – Këngë popullore Tironse – Teksti & Muzika,...

GOCAT E KATUNIT Po fluturojnë dallëndyshet Rreth burimit t’lumit o Atje ku lajn dur e faqe Gocat e katunit o O ju goca buz burbuqe Çoheni herët në agim Plot shëndet...

“Dy çunat që ka Tirona” konga dhe historia e saj.

Dy çuna qe ka Tirona Bojn harap nji kasaba O dyqanet karshi ç'i kan amon Sadiku me Mustafan Hajde hajde mre Hasano Ç'i ke dal zot bukuris O si s'tu...

Fitnete Rexha – Celin Lule Trandafilat (Teksti & Video)

Çelin lulet trandafilat N'lulisht përsëri x2 Asht' stolisun sot Tirana Oh sa bukuri x2 Ref... Gzohen vajzat në pranver Gjithçka asht' për ne K'pus nji lule t'i marr er' Hajde moj vash...

Pajtim Struga – Po na vjen Bajrami (TEKST &VIDEO)

Po na vjen bejromi, bakllava me arra (Po na vjen bejromi, bakllava me arra) Dalin burrat prej xhomie, me qeleshe t'bardha (Dalin burrat prej xhomie, me qeleshe...

Artiola Toska vjen me kengen e re “AMON”

ARTIOLA TOSKA - AMON ( Official Video ) Muzika: Edi Balili & Artiola Toska Teksti: Armand Trebicka & Artiola Toska Orkestroi: Edi Balili Make Up: Rozi Çepele Audio Production:...

Pedagogu i nderuar i muzikës Kujtim Vorpsi

Kujtim VORPSI lindi më 16 qershor 1955 në Tiranë. Ka studiuar në Akademinë e Arteve, departamenti i muzikës në violonçel gjatë viteve 1976-1980. Këto...

KE ULLINI N’KODËRSEN – Teksti dhe muzika, nga Muharrem Gurra –...

KE ULLINI N’KODËRSEN Po këndon bilbili mi goce Në behare O ç’më ka zan me ty Meraku i pare Ref. Ke ullini n’kodërsen Prite djalin se po vjen Prite djalin se po...
error: NUK LEJOHET KOPJIMI